MILLISED ON HEAD MATKASAAPAD?

MILLISED ON HEAD MATKASAAPAD?

Looduses liikumine on parim, mida oma kehale pakkuda. Kõndida metsaradadel hingates sisse värsket õhku, nähes loomi enda elu elamas, kuulda imeilusaid linnulaule ja tunda tuult, päikest ning vihma enda nahal. Tänapäeval on selline looduse tunnetamine muutunud privileegiks, mida vähesed saavad tunda. Lasta end vabaks ning minna kuhu jalad viivad, tunnetades kõike enda ümber ning sees. Ükskõik kuhu tee teid viib, head matkasaapad on õnneliku tee aluseks.

Miks matkasaapad?

Matkasellide parim sõber on õige matkasaabas, mis läheb kokku ning sobitub ideaalselt jalgadega. Kõndides päevas mitmeid kilomeetreid, peab mõtlema jalgade mugavusele ning tervisele. Villide tekkimine, palavus, higistamine, niiskus ja muud probleemid mis võivad tekkida on peaaegu kõik õige saapaga ennetatavad.

Matkasaapad on tähtsad, kuna nad hoiavad ära õnnetusi, hõõrumist ning nad toetavad jalga keha raskuse all. Vastavalt olustikule on matkasaapaid nii pehmema tallaga, lühemateks matkadeks kui ka tugevama tallaga, mis on jäigem ning selletõttu kaitsevad jalga kivide, juurikate ja kõige muu eest, mis võivad matka ajal jalgadele haiget teha.

Pikematel matkadel igapäevaseid tava jalanõusid kandes väsivad jalad kiiresti, nad ei toeta keha raskust mistõttu on raskem kõndida. Samuti ei ole igapäevastel jalatsitel mõeldud tugevama talla ning sisetalla peale. Eemaldatav õige sisetald hoiab jalga soojas ning puhtana, samuti hoiavad õiged tallad jalad ortopeediliselt õiges asendis, toetades nii põlvi, puusi kui ka selgroogu.

Valik meie lehel olevaid kergeid matkajalatseid

Matkasaabaste erinevused

Esimesena tuleb mõelda matka pikkusele ning temperatuurile. Kas tee ees on pikk ning raske või on see lühem ning kergem. Nagu jopega ei kõnnita suvel ringi, ei saa ka kõiki matkasaapaid kanda iga ilmaga ning igas kohas, õigeks kohaks õige jalats.

Üldiselt võib Eestis matkates vaadata kahte liiki saapaid: Kerge matkasaabas ning tugevam matkasaabas. Täpsemalt erinevad saapad teineteisest ääre kõrguse (üle hüppeliigese või madalamad) ning talla tugevuse poolest.

Kerge matkasaabas on ideaalne lühikesteks matkadeks ning neid saab kasutada ka linnas või maal ringi kõndimiseks. Tavaliselt on kerged saapad ka õhema materjali ning tallaga. Kindlasti peavad ka sellised saapad olema õhku läbilaskvad ning ideaalis ka veekindlad. Kergete matkasaabaste alla võivad ka minna matkatossud, mis on tavalisest tossust tugevama talla ning materjaliga.

Tugevad matkasaapad on juba poolmatkasaapad, tavalised matkasaapad või juba mägironimise saapad. Kõiki saapaid ühendab kõrgem äär, mis hoiab jalad puhtad ning hüppeliigese paigal. Ka nende tald on paksem ning saapad on raskemad. Paksemad tallad ning tugev muster aitab maapinnaga haakuda, vähendades libisemise ning põrutuse ohtu.

Ükskõik millist matkasaabast vaadates tuleb tutvuda selle anatoomiaga, et jalg sobiks saapasse mugavalt ning täpselt. Vale suurusega saapad võivad hakata hõõruma ning ville tekitama. Üldiselt on soovitav võtta natukene suurem saabas, juhuks kui jalad peaksid pika kõndimise peale paistetama.

Kokkuvõttes võib öelda, et õnnelik matkasaabas, õnnelik matkaja. Jalale sobiv saabas on matka üheks tähtsaimaks aspektiks, millest ei tohi kõrvale vaadata. Vastavalt matka pikkusele ning õues olevale temperatuurile on võimalik soetada ideaalne saabas mis toetab matkajat kogu tee vältel aasta, aasta järel.

Valik meie e-poes müüdavaid sandaale

Nüüd on aga õige aeg matkasaapad endale soetada ning sügise esimesi päevi matkaradadel vastu võtma minna!


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 4% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 4% allahindlust oma esimeselt ostult!