KUIDAS PUHASTADA MATKASAAPAID?

KUIDAS PUHASTADA MATKASAAPAID?

Pikendamaks oma saabaste eluiga ning hoides jalad ikka ja jälle mugavalt puhastes saabastes, tuleb neid puhastada. Kuna matkasaapaid ei kasutata igapäevaselt vaatame me lähemalt kuidas enda saabaste eluiga pikendada lihtsalt ning kuidas puhastada matkasaapaid.

Peale igat kasutuskorda

Märjad saapad:
Kõndides mudas, poris on soovitav enne jalatsite jalast ära võtmist kõndida läbi poriloikude või läbi rohu, mis puhastab saabastelt ise suurema mustuse ära. Ülejäänu saab teha aga kraani all puhta veega. Kui saapad ei ole liiga mustad, siis ei ole vaja neid täiesti märjaks teha.

Kui saapad on saanud märjaks tuleb need ära kuivatada looduslikult ehk saapast tuleb välja võtta tald ning paelad nii lahti harutada kui võimalik, et saabas saaks rahulikult hingata. Kõige paremini kuivavad saapad rippudes. Kui saapad on aga väga märjad võib saabastesse panna ajalehti, mis tõmbavad niisukse endasse.

Valik meie lehel olevaid talvesaapaid

Kuivad saapad:
Kuiva pori saab maha jalatseid raputades ning vana hambaharjaga puhastades. Samuti tuleb saapa seest kõik liiv välja raputada, et järgmine kord oleks saabas puhas ning valmis uueks matkaks.

Nagu näha siis saabaste eest hoolitsemine ei ole väga raske. Tihti piisab vaid lühikesest harjamisest ning suurema muda eemaldamisest ning saapad ongi korras. Vahepeal tuleb aga saapaid ka korralikumalt pesta kas siis masinas või käsitsi.

Korralik pesu

  • Vastavalt saabaste olukorrale peab neid ka korralikult masinas pesema (kui saapad on masinpesu kindlad).
  • Lisaks saab saapaid pesta soojas vees väikse harjaga ning nuustikuga. Väikese harjaga saab kõik raskesti kättesaadavad kohad puhastada. Nuustikuga aga saapa sisemus ning pealne.
  • Tihti soovitatakse vette lisada veidi äädikat, mis neutraliseerib lõhnad ning hävitab pisikud.
  • Saapa paelad ning tallad tuleb pesta eraldi!
  • Ära unusta korralikku loputust ning vajaduse korral ka naha hooldamist spetsiaalsete vahenditega.
  • Nagu eelmine kordki tuleb saapad korralikult ära kuivatada kas siis õues või toatemperatuuril kuna liigne kuumus (radikad, föönid) võivad kahjustada saapa materjali.
  • Erinevaid matkasaapaid ning muid vahendeid on võimalik leida matkasaabaste e-poest!

Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 4% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 4% allahindlust oma esimeselt ostult!