MATKASAAPA SUURUSED – KAS TÄPSELT PARAJAD VÕI NUMBER SUUREMAD?

MATKASAAPA SUURUSED – KAS TÄPSELT PARAJAD VÕI NUMBER SUUREMAD?

Matkamine on tegevus, mida väga paljud armastavad. Kujutage ette värske õhuga matkaradasid või sügavat metsa. Suuri mägesid ning veelgi ilusamaid järvi, mis on peidetud mägedesse või metsadesse. Samuti leidub ilu lõpmatutes põldudes, vaiksetes rabades ning soodes. Matkamiseks on alati põhjust ning see on tegevus, mis puhastab nii keha kui ka hinge. Küll aga on matkamise kohta tõusnud üles üks ja sama küsimus: “kas matkasaapa suurused peaksid olema number suuremad või ei?”

Matkasaapa suurused
Matkasaapad on jalatsid nagu kõik teised ainuke erinevus on selles, et need on spetsiaalselt mõeldud karmimateks radadeks kui linna kõnniteed. Selle tõttu on küsimusele “kas matkajalatsid peaksid olema number suuremad?” lihtne vastus – ei.

Miks ei?

Ostes jalatsid, mis on suuremad kui jalanumber hakkab jalg saapas edasi tagasi libisema ehk jalg ei ole korralikult saapa sees. Kui jalg liigub pidevalt saapas edasi tagasi põhjustab see varvaste kokkupuutumist saapa otsaga, mis omakorda põhjustab varvastes ebamugavust või erinevaid vigastusi. Matkajalatsite üks peamistest ideedest on aga jala korralik hoiak ning selle kaitse, kui jalg aga saapas ringi liigub, ei ole jalg kaitstud ning ka väiksemad libisemised (kividel, mudas jne) võivad nihestada jalga.

Miks on selline küsimus tekkinud?

Nagu näpud paisuvad, teevad seda ka varbad ning kui saapad pole piisavalt suured võivad varbad hakata hõõruma. Kõndides aga saabastega, mis on liiga väiksed on oht paistetusele, ebameelduvusele, villidele, sissekasvanud küüntele ning muudele hädadele.

Valides õige suuruse
Eelnevaid probleeme jalgadega ning varvastega tekitavad liiga väiksed saapad. Valimaks endale aga saapad, mis on õige numbriga ning mis ei hakka pigistama ega hõõruma on vajalik osta matkasaapad, mis on mugavad ning milles on piisavalt ruumi. Kindlalt ei saa öelda, et õige matkasaabas on üks number suurem. Õige matkasaabas sobitub hästi jalaga ning ei hõõru. Proovides saapaid tuleb olla kindel, et saabas ei pigista ning varbaid oleks võimalik vabalt liigutada. Kindlasti tuleb ka olla kindel, et kand oleks korralikult saapas nn. lukustatud asendis, et jalg saapas liikuma ei läheks.

Valik meie lehel olevaid kergeid matkajalatseid

Lisaks

Ostes matkasaapaid on soovitav neid proovida ka erinevate sokkidega. Kui teile meeldib kanda villaseid sokke, on ka loogiline, et saapas on vaja rohkem ruumi soki jaoks. Kandes aga õhukesi spordisokke, ei ole sellega muret.

Kokkuvõttes tuleb matkasaapaid valides väga tähelepanelikult valida enda jalale sobivad saapad. Tihti ei näita jalanumber saapa sobivust vaid saapa kuju ning selle laius. Liiga suur matkasaabas võib tekitada aga veelgi enam probleeme, mistõttu ei ole soovitab osta endale vaid üks number suuremad matkasaapad. Erinevaid matkasaapaid on aga võimalik leida matkasaabaste e-poest mugavalt ning lihtsalt.


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 4% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 4% allahindlust oma esimeselt ostult!